• Szybko i skrótowo. 2-minutowa dawka najważniejszych i skondensowanych do granic możliwości informacji o każdym wydziale AGH.

  AGH… a co to takiego?

 • zbuduj łazik marsjański i weź udział w najbardziej prestiżowych na świecie
  zawodach dla młodych inżynierów kosmicznych w Utah

  #studiujwAGH

  AGH SPACE SYSTEMS

 • zbuduj łódź napędzaną energią słoneczną,
  a następnie wystartuj w międzynarodowych zawodach w Monako

  #studiujwAGH

  AGH Solar Boat

 • zbuduj  terenowy motocykl elektryczny,
  by zdobyć najlepszy czas w zawodach w Hiszpanii

  #studiujwAGH

  E-Moto AGH



Aktualności


AGH inspiruje do działania

Wysokiej klasy badania naukowe ukierunkowane na wdrożenia przemysłowe oraz kształcenie znakomitych kadr inżynierskich od lat są marką naszej uczelni.

Wiedza przekazywana w AGH ma przede wszystkim wymiar praktyczny, a pasja, z jaką naukowcy tworzą innowacyjne rozwiązania oraz entuzjazm młodych ludzi zaangażowanych w wiele ambitnych projektów, budzą wielki podziw.

Stale analizujemy raporty dotyczące losów zawodowych absolwentów. Cieszy nas fakt, że ich pozycja na rynku pracy jest stabilna, a bezpośrednio po ukończeniu studiów szybko znajdują zatrudnienie.

Aktywność AGH nie zamyka się tylko w obszarze naukowym, o czym świadczą osiągnięcia na przestrzeni ostatnich lat, w tym m.in. trzykrotne zwycięstwo AZS AGH Kraków w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski, tytuł Mecenasa Kultury Krakowa, czy też nagroda „Lodołamacze” za wspieranie niepełnosprawnych.


WIĘCEJ

//kandydaci.agh.edu.pl/wp-content/uploads/sites/6/2018/07/logo_agh_wyciete_na_rzesie_555.jpg

Logo AGH na rzęsie wycięte skupioną wiązką jonów Ga+


Uniwersytet nowoczesnych technologii

//kandydaci.agh.edu.pl/wp-content/uploads/sites/6/2018/07/nowoczesny_uniwersytet_techniczny_agh_555.jpg

16 wydziałów

W strukturze AGH znajdują się wydziały, których działalność badawcza związana jest nie tylko z tradycyjnymi gałęziami przemysłu, z dziedzinami nauk o Ziemi oraz nauk technicznych, ale również z dziedzinami kluczowymi dla rozwoju nowoczesnej gospodarki takimi jak: nowe materiały, odnawialne źródła energii, inżynieria biomedyczna czy technologie informacyjne.

800 laboratoriów

Miejsce publikacji wyników badań jest stosowanym w uczelni miernikiem poziomu zaawansowania pracowni. Wyniki badań dokonanych w laboratoriach AGH publikowane są w najlepszych czasopismach o zasięgu światowym. Oprócz laboratoriów badawczych w AGH funkcjonują także laboratoria technologiczno-naukowe o charakterze usługowym.

25 000 studentów

AGH jest jedną z największych uczelni technicznych w Polsce. Studiuje tu 25 000 studentów.


ZOBACZ CO NAS ŁĄCZY