Piotr Palczewski

Blue Prism Accredited Developer & RPA Consultant, Symphony Ventures

Piotr Palczewski urodził się w Krakowie, gdzie wychował się i podjął studia. W ramach pracy dyplomowej zaprojektował i skonstruował pierwszą na świecie drukarkę 3D wykonaną w całości z LEGO (wyjątek stanowią głowica drukująca i szklany stół). Promotorem pracy był prof. dr hab. inż. Mariusz Giergiel. Drukarka ma 35 cm wysokości i długości oraz 26 cm szerokości. Obszar roboczy to prostopadłościan o wymiarach 13×10×10 cm. W realizacji pracy dyplomowej Piotrowi znacznie pomogły praktyki studenckie w drukarni 3D. W 2014 roku odbył natomiast dziewięciomiesięczny staż w dziale utrzymania ruchu dużego koncernu przemysłu automotive, gdzie doskonalił umiejętność pracy zespołowej. Aktualnie prężnie współpracuje z kilkoma firmami – w niedalekiej przyszłości światło dzienne ujrzą dwa modele komercyjnych drukarek 3D jego autorstwa, w tym jeden w bardzo niskiej cenie. Prace konstruktorskie już ruszyły. Mgr inż. Piotr Palczewski został nagrodzony przez Stowarzyszenie Wychowanków AGH tytułem „Absolwent AGH Junior 2014” oraz został laureatem prestiżowego konkursu o nagrodę ABB. Jego pracę magisterską pt. Opracowanie systemu służącego do wprowadzania tekstu z wykorzystaniem fal mózgowych EEG doceniło jury, przyznając autorowi nagrodę główną. Innowacyjny system noszący nazwę NeuroGate ma umożliwić osobom sparaliżowanym komunikację ze światem. Na głowę osoby sparaliżowanej zakładany jest tzw. „head set” z elektrodami, rejestrującymi fale mózgowe EEG i przekazującymi je bezpośrednio do aplikacji. System działa na tablecie i rozpoznaje trzy sygnały: neutralny, anulujący oraz pozytywny – sygnalizujący akceptację.

Wybór studiów na AGH stał się dla mnie oczywisty po rozmowach ze znajomymi, studentami Akademii, oraz dzięki informacjom o wysokim poziomie zatrudnienia absolwentów AGH. Już po pierwszym dniu wiedziałem, że to będzie dobrze zainwestowany czas. Od początku studiów mogłem łączyć naukę z pasją, czego efektem jest m.in. wykonana w ramach pracy inżynierskiej drukarka 3D, zbudowana z klocków Lego. Na studiach zyskałem również wielu rewelacyjnych znajomych, stając się częścią wyjątkowej społeczności AGH. Obecnie, po stażu w firmie motoryzacyjnej oraz nawiązaniu ścisłej współpracy z wieloma innowacyjnymi firmami wiem, że absolwenci AGH są przez pracodawców postrzegani jako profesjonaliści w swoich branżach.

Będąc absolwentem AGH ma się lepszy start w przyszłości.

Uczelnia, zawdzięczając swój prestiż m.in. dużej liczbie prowadzonych badań naukowych oraz uzyskiwanych patentów, jest niewątpliwie liderem wśród polskich uniwersytetów. Będąc absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej ma się lepszy start w przyszłości. Rekomenduję AGH!