Rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne drugiego stopnia w roku akademickim 2019/2020 odbywać się będzie według tych samych warunków.

1. Rekrutacja kandydatów na pierwszy rok studiów obejmuje rejestrację kandydatów w elektronicznym systemie e-Rekrutacja oraz:
  • złożenie lub potwierdzenie w systemie e-Rekrutacja przez kandydata deklaracji przystąpienia do kwalifikacji na dany kierunek studiów;
  • udział w egzaminie wstępnym lub złożenie przez kandydata oświadczenia absolwenta AGH w sprawie wyliczenia składnika E wskaźnika rekrutacji na podstawie wyniku egzaminu kierunkowego;
  • wstępną kwalifikację kandydatów;
  • złożenie przez kandydata podania o przyjęcie na pierwszy rok studiów;
  • wpis kandydata na listę studentów na dany kierunek pierwszego roku.
2. Podstawą kwalifikacji dla wszystkich kierunków studiów drugiego stopnia jest wskaźnik rekrutacji W, obliczony według ogólnego wzoru:

W = wE · E + wS · S

w którym:
E – liczba punktów uzyskanych z przeprowadzonego w AGH egzaminu wstępnego potwierdzającego osiągnięcie wybranych kierunkowych efektów kształcenia (EKK) w zakresie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych osiąganych na pierwszym stopniu danego kierunku studiów; egzamin wstępny oceniany będzie w skali 0 ÷ 100 punktów, przy czym uzyskanie mniej niż 50 punktów eliminuje kandydata z dalszego postępowania rekrutacyjnego;
S – średnia ocen ze studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich pomnożona przez 20 (gdy w uczelni wydającej dyplom skala ocen wynosiła 2 ÷ 5) lub 16,67 (gdy w uczelni wydającej dyplom skala ocen wynosiła 2 ÷ 6); w przypadku innej skali ocen średnia ocen ze studiów jest przeliczana indywidualnie;
wE – waga punktów uzyskanych z egzaminu wstępnego;
wS – waga średniej ocen ze studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich; przy czym wagi wE i wS przyjmują wartości całkowite z zakresu od 1 do 9 oraz:

wE + wS = 10

Wagi składników wzoru 1 określone są w tabeli 1.

3. W przypadku kandydata legitymującego się dokumentem uzyskanym poza granicami Polski równoważnym dyplomowi ukończenia studiów wyższych w Polsce przeliczenia średniej ocen dokonuje Centrum Rekrutacji AGH.
4. Szczegółowe warunki rekrutacji na pierwszy rok studiów drugiego stopnia w roku akademickim 2019/2020:

4.1 Wagi składników wskaźnika rekrutacji W dla kierunków, na które będzie prowadzona rekrutacja na studia stacjonarne drugiego stopnia, zawiera tabela 1.
4.2 Kierunki studiów niestacjonarnych drugiego stopnia, na które będzie prowadzona rekrutacja w roku akademickim 2019/2020, określone zostały w uchwale Senatu AGH w sprawie ustalenia planowanej liczby miejsc na pierwszym roku studiów w roku akademickim 2019/2020.
4.3 Egzaminy wstępne obejmować będą sprawdzenie wybranych kierunkowych efektów kształcenia (EKK) w zakresie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych osiąganych na pierwszym stopniu danego kierunku studiów w AGH.

Tabela 1. Wagi składników wskaźnika rekrutacji W dla kierunków drugiego stopnia studiów.

Dyscyplina naukowa / Kierunek (skrót nazwy Wydziału)

Wagi punktów z  egzaminu wstępnego [wE]

Wagi punktów z przeliczenia średniej ocen [wS]

AUTOMATYKA, ELEKTRONIKA I ELEKTROTECHNIKA

NAUKI SOCJOLOGICZNE

Informatyka Społeczna (H) 6 4
Socjologia (H) 6 4

* - kierunek planowany do utworzenia

4.4 Dla absolwentów AGH, w przypadku kontynuacji studiów, podstawą wyliczenia wartości składnika E wskaźnika rekrutacji może być wynik egzaminu kierunkowego na studiach pierwszego stopnia składanego w formie pisemnej.

4.5 Zakres egzaminu kierunkowego, o którym mowa w pkt. 4.4, musi być identyczny z zakresem egzaminu wstępnego na drugi stopień studiów na tym kierunku.

4.6 Decyzję o możliwości skorzystania z zapisów pkt. 4.4 podejmuje Pełnomocnik Rektora ds. Rekrutacji po zaopiniowaniu przez WZR.

4.7 W przypadku ubiegania się o przyjęcie na studia drugiego stopnia kończące się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra inżyniera kandydat musi posiadać tytuł inżyniera, magistra inżyniera lub tytuł równoważny, z zastrzeżeniem pkt. 4.8.

4.8 W przypadku niespełniania warunku określonego w pkt. 4.7 uzupełnienie brakujących kompetencji inżynierskich możliwe jest tylko w oparciu o program studiów z co najmniej dodatkowym semestrem „wyrównawczym” opublikowanym w Bazie Syllabus AGH minimum 3 miesiące przed terminem rozpoczęcia rekrutacji.